: 01. Po co jaki¶ standard?

Pary_anime

Wkład w powstanie niniejszej standaryzacji wnie¶li (układ alfabetyczny):
antyqjon, roodee, Sl@o

Podczas prac nad standaryzacj± korzystano z opracowań:
http://utvikler.start.no/code/php_coding_standard.html
http://srparish.net/writings/php_code_standards.html
http://pear.php.net/manual/en/standards.php

W przypadku watpliwosci lub rozbieznosci o wyborze decydowac bedzie sposob zapisu stosowany z manualem PHP.

Duzy wklad w powstanie niniejszego standardu kodowania dla aplikacji PHP na niniejszym forum wniesli uczestnicy grupy dyskusyjnej pl.comp.lang.php oraz liczni go¶cie na forum Skorosze.pl

Po co jaki¶ standard?

Niniejsze opracowanie opiera się na dyskusji grupy projektowej i jest czę¶ci± projektu Open Source. Niniejszym standaryzacja ma system otwarty, może być modyfikowana, rozbudowywana, skracana, etc, Autorzy licz± jednak na informowanie o naniesionych poprawkach w celu aktualizacji niniejszej standaryzacji.

Okre¶lenie to ma sprzyjać powstaniu łatwego do przegl±dania i modyfikowania kodu PHP jak najblizszego temu podanemu bibli kazdego PHPowca, tj. w manualu PHP. Nie mniej ważnym celem jest konieczno¶ć okre¶lenie konwencji pisania aplikacji.

Niniejszy standard kodowania jest bliski tradycyjnej unixowej formule kodowania. Jednakże w wielu miejscach zdecydowano się na rozwi±zania praktyczne, które stały w sprzeczno¶ci z podej¶ciem tradycyjnym. Ale się będ± wkurzać )). Od unixowej tradycji wieksza wage ma dla nas manual PHP.

Dlaczego nie warto stosować standaryzacji w oprogramowaniu Open Source?

Standaryzacja to straszna przeszkoda i same kłopoty.









A teraz już serio


!" border="0" /> Głosowanie rozpoczęte !

Po długotrwałych dyskusjach, przekonywaniu sie (co tu ukrywac) zażartych kłótniach postanowili¶my poddać projekt standardu pod głosowanie. Uznali¶my, że lepsze jest wrogiem dobrego, a nasze akademickie dyskusje mog± się ci±gn±ć w nieskończono¶ć. Zawsze można niedoci±gnięcia poprawić póĽniej.

Bardzo proszę zwolenników PHP i Open Source do wzięcia udziału w niniejszym głosowaniu. Koniec głosowania planowany na 20 grudnia 2002, a więc jeszcze przed

Bożym Narodzeniem.

Myslę, że to przyczyni się do ruszenia dalszych projektów.

Zgłoszone od dzi¶ na niniejszym forumpropozycje zmian będ± mogły być głosowane w poĽniejszym czasie.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wyciskamy.pev.pl
  • img
    \