Pary_anime
Uczenie się języków
Obecny system edukacji serwuje nam system uczenia się języków, który nie do końca jest praktyczny. Zaczynamy się uczyć takich sów jak: ananas, ul, nakrętka, pszczoła itp.
Ile razy w roku użyłe¶ słowa pszczoła?
Paradoksalnie chc± nas nauczyć języka a ucz± czego¶ z czego nie korzystamy.
Według badań przeciętny człowiek zna około 25 tys. słów z czego używa 3 tysięcy a przez 80% swojego życia korzysta z 800 słów. Niesamowite. Co gdyby nauczyć się tych 800, ok. niech będzie 3000 słów i rozmawiać biegle w praktycznie każdej sytuacji.
Twój wybór czego będziesz się uczył.
Ja przyjmuje inn± zasadę- jak powiedział Mark Twain:
„ Szkoła nie przeszkodzi mi w mojej edukacji”.
Będę uczył się po swojemu.
Na czym polega umiejętno¶ć posługiwania się językiem obcym.
Grunt to żeby osoby z którymi rozmawiasz Cię rozumiały i żeby¶ ty je rozumiał.
Uczenie się miliona słówek i kilkunastu czasów jest chwalebne ale zajmie Ci więcej czasu niż opanowanie języka na poziomie swobodnej rozmowy.
Każdy obcokrajowiec zrozumie Cię gdy będziesz używał tylko 3 czasów. Znajomo¶ć kilkunastu czasów daje ci możliwo¶ć porozumiewania się „gramatycznie dobrze” ale co jest Ci potrzebne dogadanie się z 2 człowiekiem czy zastanowienie się nad tym czy użyłe¶ dobrego czasu.
3 tysi±ce słówek i 3 czasy to jest Ci potrzebne aby się porozumieć.
Co do liczby słówek to jest to bardzo dyskutowalny temat. Natomiast je¶li chodzi o języki europejskie to z informacji, które posiadam, w angielskim stosowanych jest powszechnie 9 czasów(wła¶ciwie struktur czasowych, bo dla mnie s± trzy czasy - przeszło¶ć,przyszło¶ć, teraĽniejszo¶ć, a tak naprawdę to jeden - TERAZ) z bodajże 24, natomiast w pozostałych językach z tych bardziej popularnych europejskich (niemiecki, hiszpański, francuski, włoski) używa się 5 struktur czasowych.