Pary_anime
Ludzie sukcesu! Ich Historie i rady !
Wojciech Fibak – najlepszy polski tenisista, ma na koncie dwukrotne mistrzostwo ¶wiata zawodowców w 1976 i 1978 roku , wicemistrzostwo ¶wiata zawodowców w singlu w Finale Masters w Houston w 1976 roku, nr 1 w rankingu ATP debla i nr 7 ATP singla.
Ten wybitny tenisista zarobi³ na tym sporcie oko³o 3 milionów dolarów, lecz nie wydawa³ ich na nowe samochody, jachty, zegarki itp. (jak to robi wiêkszo¶æ sportowców) lecz zacz±³ inwestowaæ w nieruchomo¶ci i swoj± pasje czyli obrazy.
Wiele zawdziêcza rodzicom. Tacie - systematyczno¶æ, zorganizowanie oraz racjonalne my¶lenie. Mamie – mi³e usposobienie, wychowanie i otwarto¶æ na ¶wiat. Oraz zami³owanie do sztuki.
Fibak jest bardzo ciekawym ¶wiata cz³owiekiem – sam opowiada ze nawet gdy idzie spaæ o 2 nad ranem to i tak wstaje o 8.00 poniewa¿ nie potrafi siê doczekaæ kolejnego dnia. Jest ciekawy wszystkiego.
Uwa¿a ze rodzina i przyjaciele s± najwa¿niejsi oraz dba o to by utrzymywaæ kontakt z najbli¿szymi. Kocha wyzwania i niespodzianki. Jest typem cz³owieka, który lubi organizowaæ wszystko sam. Du¿o notuje i to pomaga mu w organizacji.
W swoim ¿yciu du¿o siê napracowa³ aby osi±gn±æ takie wyniki. W poznaniu, gdzie mieszka³, nie by³o Sali do trenowania wiec musia³ 3 razy w tygodniu wstawaæ o 4 nad ranem i jechaæ poci±giem do Warszawy na trening. Jako dwudziestolatek musia³ jechaæ dzieñ i noc na turniej w Mediolanie dziesiêcioletnim garbusem, którym ledwo zd±¿y³ – jednak mimo takiej podró¿y zdo³a³ wygraæ ten turniej.
Wojciech Fibak podkre¶la ze w ¿yciu zawodowym nale¿y koncentrowaæ siê na jednej specjalizacji, poszerzaæ swoje zainteresowania, trzeba mieæ pasje i j± rozwijaæ, uczyæ siê jêzyków obcych. Jest on jedyn± osob± w rodzinie która nie ukoñczy³a studiów(zrezygnowa³ z nich na rzecz tenisa), ale do¶wiadczenie pozwoli³o mu dzia³aæ w ró¿norakich dziedzinach.
Zna siê dobrze na nieruchomo¶ciach, sztuce, biznesie i ta wiedza zaprocentowa³a.
Uwa¿a ¿e ka¿dy cz³owiek ma w sobie co¶ piêknego oraz ¿e mo¿na siê od ka¿dego czego¶ nauczyæ. Mówi ze potrafi s³uchaæ ludzi i w nich wierzyæ!
„W ¿yciu jest jak w szachach: Liczy siê strategia”
Wojciech Fibak
Rady Wojciecha Fibaka:
1. Jak najwiêcej czytaj, pytaj i zapisuj wa¿ne my¶li
2. Rozwijaj pasje
3. Wierz w siebie i w ludzi
4. Nie licz pieniêdzy, tylko inwestuj – bêdziesz mia³ ich wiêcej
Osobi¶cie bardzo podziwiam Wojciecha Fibaka, poniewa¿ jest on jedynym polskim sportowcem który nie wywali³ zarobionej fortuny w b³oto ale zainwestowa³ i jest teraz bardzo zamo¿nym cz³owiekiem. Mia³em okazje spotkaæ siê z Fibakiem w Monte Carlo i z najbardziej spodoba³o mi siê w nim ¿e jest on normalnym cz³owiekiem, a nie jakim¶ nadêtym dupkiem maj±cym wysokie mniemanie o sobie ( gdy go spotka³em z rodzin±, podszed³ do nas przedstawi³ siê, chwile porozmawia³ a, pó¼niej gdy przechodzili¶my miêdzy uliczkami spotkali¶my go ponownie w kawiarence z rodzin± i on przedstawi³ równie¿ nam swoj± rodzinê) oraz to ¿e jest on mi³ym, ciep³ym, otwartym cz³owiekiem z pozytywnym nastawieniem. Wielki szacunek dla tego cz³owieka
Michael Dell - multimilarder, za³o¿yciel Dell Computer Corporation. Swoj± firmê za³o¿y³ jako 19-latek mieszkaj±c w akademiku.
Sprzedawa³ on komputery bezpo¶rednio z produkcji, z pominiêciem po¶redników. Ten pomys³ wypali³ i ju¿ po 8 latach jego firma trafi³a na liste 500 najlepszych firm amreykañskich miesiecznika "Fortune" By³o on najm³odszym cz³owiekiem CEO.
Uwa¿a on, ¿e ¿eby stworzyæ dochodw± firmê trzeba mieæ Pasje, ale nie tak± "pasyjkê" tylko prawdziw± PASJE!
Zak³±daj±c swoj± firmê mia³ 1000 dolarów i uwa¿a ze du¿y kapita³ na pocz±tku nie ejst niezbêdnym, a wrêcz jest zagro¿eniem,poniewa¿ gdy ma sie zadu¿o ppieniedzy lokujesz je tam gdzie niepotrzeba. Ma³y kapita³ wymaga tego w to co jest niezbêdne do istnienia firmy.
"W procesie decyzyjnym emocje s± wprawdzie wa¿ne, ale bezu¿teczne. Uczucia s± niewymierne. Tylko dane pozwol± podj±æ decyzje"
Michael Dell
Uwa¿a on ¿e silniejsze finansowo przedsiêwziêcia nie udaj± sie zwykle z powodu braku danych i przekonania ze mo¿na podejmowac decyzje bez oparciu sie na danych. Je¶li potrafisz poprawiæ co¶ w firmie tak aby dzia³a³o lepiej i efektywniej to znaczy ze jeste¶ skuteczny. Nigdy nie mo¿na sobie powiedzieæ: "Lepiej sie nie da".
Lepsi zawsze s± ludzie którym zalezy na rezultatac a nie na awansie. Twierdzi on ¿e cech± która odpowiada za sukces jest CIEKAWO¦Æ - ludzie którzy sie ucz± , interesuj± sie danym tematem, my¶la ca³o¶ciowo i to dla tego maj± wiêksz± szance na sukces. Nie lubi ludzi, którym bardziej zalezy na opini szefa ni¿ na rezultatach. Jêsli jete¶ dobrym liderem, klienci Ciê szanuj± i pomagasz innym jeste¶ bardziej warto¶ciowy dla firm ni¿ kto¶ kto tylko zabiega o wzglêdy szefa.
Zasady Michaela Della:
1. Ciekawo¶æ to rzadki towar - pielêgnuj j±
2.Wydawaj pieni±dze tak, aby siê rozwijaæ, a nie ¿eby imponowaæ
3.Wszytsko, o da sie zmierzyæ, mo¿a udoskonaliæ
4. Ludzie ambitni koncentruj± sie na karierze. Ludzie sukcesu skupiaj± sie na wynikach
KIlka porad Jeffa Crowina jak prze¿yæ w dzungli powszedniego dnia.
Jeff Corwin - biolog i gwiazda programu "¯ycie na krawêdzi" emitowanego przez program Discovery
Zasady Jeffa Crowina:
1.B±dz uczcuiwy w stosunku do ludzi - b±d¿ konkretny i bezpo¶redni. Jak sam mówi :
"Jak co¶ mi nie gra, natychmiast mówiê. Nie mam czasu ani ochoty na owijanie w bawe³nê"
2.S³uchaj - w±zne jest to by wys³uchaæ ludzi do koñca, czêsto sie zdarza ze kto¶ nies³yszy tego co mówi± inni i interpretuje to niekorzytsnie dla siebie, co sprawia ze próbuj± sie broniæ a nie zrozumieæ o co chodzi.
"Umiejêtno¶æ uwa¿nego s³uchania innych ejst kluczowa dla dobrej wzpó³pracy"
3.Zrób to lepiej nie szybciej - gdy robimy wszytsko szybko i naraz zaczynamy sie stresowaæ i marnujemy mnóstwo energii.
"Sporo mo¿na sie nauczyæ od natury.Wszytskei zwierzêta, od termitów po niedzwied¼e, staraj± sie oszczêdzaæ energiê.Staraj± sie uzyskac maksimum skuteczno¶ci przy minimum wysi³ku.To jest w³snie inteligencja natury. Pracuj inteligentniej, a nie ciê¿ej"
4.Naucz sie wspólpracowac - nikt nie zna sie na wsztskim wiêc musimy wspo³pracowaæ. "Nie znam sie na nagrywaniu d¼wiêku czy na pracy kamery, muszê wiêc polegac na wspó³pracuj±chy ze mna fahowcach...Wszytsko, co zroblili¶my nalepszego, to koñcowy efekt tak¿e prób i b³êdów ca³ej ekipy"
5.Mierz wysoko!
"Staram sie motywowaæ ludzi, aby dali z siebie wszytsko.Dbam o to, ¿aby poprzeczka by³a postawiona jak najwyzej. Je¶li sobie odpu¶cisz, po prost nie amsz satysfakcji z pracy."
Jeff Crowin